NADMIERNE-POCENIE.pl

Nadmierne potliwość pleców, klatki piersiowej i brzucha

Nadmierna potliwość pleców, brzucha, klatki piersiowej i ewentualnie innych części ciała należy do mniej rozszerzonych rodzajów choroby zwanej hyperhydroza. Mimo tego, nadmierna potliwość na tych częściach ciała potrafi trapić i utrudniać życie społeczne osobam na ną cierpiącym. Problem pojawia się szczególnie w zimie, w trakcie sportu oraz w napiętych sytuacjach. W zimie są trudne przejścia z zimna do wewnętrznego ogrzewanego pomieszczenia, w którym dosłownie czujesz fale ciepła i nadmiernej potliwości. W trakcie sportu dosłownie przemoczysz ubranie, w społecznie napiętych sytuacjach nie jest niczym wyjątkowym, że z powodu nieustającej potliwości nie potrafisz się uspokoić. Do niedawna nadmierną potliwość w tych częściach ciała było bardzo trudno ograniczyć lub pozbycia się jej. Trzeba było zmieniać ubranie kilka razy za dzień i często, nawet kilka razy dziennie wziąć prysznic.

Na szczęście w dzisiejszych czasach jonoforeza potrafi wyeliminować nadmierną potliwość na wielu miejscach, między które patrzy nadmierna potliwość pleców, klatki piersiowej lub brzucha. W przeciwieństwie do nadmiernej potliwości rąk lub nóg, terapię na tych obszarach przeprowadza się w nieco inny sposób. Jak pozbyć się nadmiernej potliwości pleców, klatki piersiowej, brzucha, ale także w innych częściach ciała dowiesz się z następującego tekstu.

Jak jonoforeza usuwa nadmierną potliwość pleców, klatki piersiowej i brzucha

Jak jonoforeza usuwa nadmierną potliwość pleców, klatki piersiowej i brzucha Jak już wspomniano, jonoforezę na obszar pleców, klatki piersiowej i brzucha stosuje się w nieco inny sposób, niż w przypadku zastosowania jonoforezy na ręce lub nogi. To dlatego, że dla sukcesywnej procedury leczniczej, na danym obszar musi działać zarówno jonoforeza oraz częsteczki wody. Jak to osiągnąć? pleców, klatki piersiowej i brzucha przecież nie można podzielić na dwie części, aby każdą z nich zanurzyć do kąpieli wodnej, jak w przypadku terapii dłoni lub stóp. Do tego służy specjalny aplikator, który założysz na potliwą część ciała, czym zapewnienisz skuteczne działanie jonoforezy również na to miejsce. Dla łatwiejszego zrozumienia procesu leczenia i technologii, polecamy najpierw przeczytać artykuł Co to jest jonoforeza. Biorąc pod uwagę, że skóra jest w tych miejscach bardzo wrażliwa, zgodnie z instrukcją należy przestrzegać krótszego czasu działania i intensywności procedury. Wystarczy, aby jonoforeza była zastosowana na obszar pleców, klatki piersiowej oraz brzucha tylko przez 7 minut. Po zakończeniu procedury i wyłączeniu urządzenia, wybierz przeciwną polaryzację i powtórz procedurę w taki sam sposób i czas. Potrwa to razem 14 minut a Ty masz spokój.

Początkowo zgodnie z załączoną instrukcją, jonoforezę Electro Antiprespirant należy stosować w ten sposób w ciągu jednego miesiąca ok. 10 razy. Podczas tego "okresu początkowego" dojdzie do całkowitego zatrzymania nadmiernej potliwości. Gdy tak się stanie, należy zakończyć leczenie i powrócić do niego w przypadku, gdy potliwość zaczyna powracać (dzieje się to bardzo powoli). W tym przypadku procedurę leczniczą stosuje się tylko raz, maksymalnie dwa razy i na długi czas ponownie zapomnisz, co to potliwość. Zazwyczaj, czas w którym ponownie trzeba zastosować jontoforezę jest w zakresie od 14 -40 dni, okres ten jest nazywany "fazą podtrzymującą". Oznacza to, że aby pozbyć się nadmiernej potliwości pleców, klatki piersiowej lub brzucha, po zakończeniu fazy początkowej, należy zastosować jonoforezę przez ok. 14 minut raz za 14-40 dni.

Potwierdzenie skuteczności

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.

Zobacz także