NADMIERNE-POCENIE.pl

Nadmierne pocenie się pach

Osoby, które cierpią na nadmierne pocenie się pach, można w towarzystwie poznać bardzo łatwo. Kobiety wybierają przede wszystkim ciemny kolor ubrania, na którym nie są tak bardzo widoczne ślady potu, mężczyźni nie zdejmują marynarki w temperaturach powyżej 30°C. I to zawsze z tego samego powodu. Przepocone pachy nie wyglądają estetycznie. Istnieją wprawdzie dezodoranty, które potrafią ukryć ewentualny zapach, lub zwykle dostępne antyperspiranty, te preparaty jednak działają, tak jak słyszymy w reklamach (12 i więcej godzin), tylko w idealnych warunkach laboratoryjnych. Oprócz tego z nadmiernym poceniem się pach nie dają sobie rady.

Co robić, kiedy nie chcesz zaufać herbatom, maściom i preparatom, które obiecują wiele, ale rzadko widać wyniki? Rozwiązaniem jest aplikacja jonoforezy również na obszary pach. Wykonuje się to jednak, w odróżnieniu od aplikacji na obszar dłoni i stóp, w inny sposób. Więcej dowiesz się w następującym artykule.

W jaki sposób jonoforeza usuwa nadmierne pocenie się pach

W jaki sposób jonoforeza usuwa nadmierne pocenie się pach Jak już było wymienione, aplikację jonoforezy na obszary pach wykonuje się w inny sposób, niż w wypadku dłoni lub stóp. To dlatego, że dla sukcesywnej procedury leczniczej trzeba na dotknięty obszar oddziaływać jak jonoforezą, tak molekułami wody. W jaki sposób to jednak zrobić, kiedy pachy nie można zanurzyć do naczynia z wodą tak jak dłoń lub stopę? Po prostu użyjesz dołączonych gąbek, nasączysz je w wodzie i według instrukcji ściśniesz je pod pachami. W taki sposób zapewnisz efektywne działanie jonoforezy również w przypadku pach. Aby lepiej zrozumieć proces leczenia i technologię jonoforezy, polecamy nejpierw przeczytać sobie artykuł Czym jest jonoforeza. Ze względu na to, że skóra pod pachami jest bardzo wrażliwa, trzeba dotrzymać niższe wartości czasu i intensywności procedury, tak jak jest podane w instrukcji. Na obszar pach wystarczy oddziaływać jonoforezą tylko 7 minut. Po skończeniu procedury i wyłączeniu urządzenia wybierasz odwrotną biegunowość i powtarzasz procedurę takim samym sposobem przez taki sam okres czasu. Razem 14 minut i masz spokój.

Na początku trzeba jonoforezę Electro Antiperspirant w taki sposób aplikować podczas jednego miesiąca mniej więcej10x, według dołączonej instrukcji. Podczas tego okresu "startowego" dochodzi do całkowitego zatrzymania nadmiernego pocenia się. Kiedy to nastąpi, leczenie po prostu przerwiesz i kontynuujesz dopiero w przypadku, że pocenie powróci, do tego jednak dochodzi bardzo powoli. W takim wypadku już aplikujesz procedurę leczniczą tylko raz, maksymalnie dwa razy, i na długi okres znowu będziesz miał spokój. Zwyczajnie się okres, przez który trzeba jonoforezę jednorazowo aplikować, waha w przedziale 14-40 dni, ten okres nazywa się "faza utrzymania". To znaczy, że usunąć nadmierną potliwość pach po skończeniu fazy startowej oznacza, aplikować jonoforezę przez okres mniej więcej 14 minut raz na 14-40 dni.

Potwierdzenie skuteczności

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.

Zobacz także